5. den (Arpaşu Mare)
< 4.den> 6.den

3. výškový tábor(2280)
 Vf. Paltinului(2399)
 Vf. Iezerului(2417)
 Şaua Caprei(2315)
 Lac Capra(2249)
 Portiţa Arpaşului(2175)
 Vf. Arpaşu Mare(2468)
 Vf. Mircii(2461)
 I. Podu Giurgului(~2250)
 Şaua Podragului(2307)
 4. výškový tábor(~2350)

třikrátdevět . třikrát třetí dvatisíce TŘI

Probudili jsme se. Ráno začalo v 700. Týmy H & H a B & B jsou už sehrané v ranních činnostech avšak stejně neodcházíme ve vytoužených 830 neboť vše hatí Bobešova „týden trvající“ toaleta.

Vyšli jsme rázným krokem vstříc slunnému (letnímu) dni zpívajíce si do kroku písně Monty Píčusova létajícího psa. Plni sil zdoláváme první vrcholy a míjíme také údolí, kde ústí dálniční tunel. Silnice se v údolí pěkně klikatí, u ústí je jezero se „švýcarsky-kýčovitým“ hotelem na břehu.

Scházíme dolů (já se děsně loudám) k jezeru, které jsme s Mongolem nazvali „Poklad na Stříbrném jezeře“. Pipís zkouší vyvolat Rybanu a Vinetoua, ale neúspěšně. Docela často potkáváme skupinky víkendových lufťáků. Přestáváme se loudat a docela šlapeme. V jedné ze skupinek turistů potkáváme Pipísova Vinetoua.

Šlapeme, funíme, potíme se (jelikož je opravdu pěkně - na nebi ani mráček) a užíváme si překrásných pohledů na přírodu vůkol. Kolem 1530 - 1630 sestupujeme k dalšímu jezírku položenému výše než 2000 mnm a okoušíme jeho vodu na vlastní kůži - i když jen pár sekund. U jezírka nás dochází dva rumunští svalnatí matadoři, kteří dnes prý spí „někde pod Moldoveanu“. Mno my bychom se spokojili s pěkným sedýlkem někde na protějším hřebeni. Jenže hřeben he zjevně docela ostrý a tak neustále mudrujeme, kde by mohlo být místo a jak rychle se tam dostaneme. Nakonec jezírko opouštíme s tím, že někam určitě dorazíme. Kupodivu nám to jde daleko rychleji, než jsme předpokládali. Míjíme slovenské horaly, kteří nám dali tip na místo k táboření. Docházím k němu v pohodových 1735, docela daleko od jezera. Šlo to opravdu rychle. Stavíme stany a kocháme se krásným výhledem na Moldoveanu. Večeře. Bára straší Šópu (kvůlivá kolejím). Šópa jde na blízký vrchol pozorovat soumrak a vzdálená města. Pípís jde za ním. Spolu jdou dolů. Šópa píše tydle řádky. Spíme.

Břeťa