2. den (nástup)
< 1.den> 3.den

Mediaş
 Sibiu
 Turnu Roşu(380)
 Şaua Corbului(1568)
 Vf. Tătarul(1890)
 Şaua La Apa Cumpăniţă(1807)
 1. výškový tábor(1939)

Vstávali jsme v 3:45 a psi už kupodivu moc nevyli...

Po rychl. sbalení a noční cestě městem kupujeme bileti de Turnu Rosu (nyní již za lei - 45 tis. za jeden). V Sibiu máme hodinovou přestávku, trávíme ji v čekárně spánkem. Po půl hodině jsem v T. Rosu. Zde se při hledání obchodu (Hanny P. si prý zapomněl toal. papír) potkáme Marka ze Slovenska, který se na první půlku hřebene přidává. Dále míří na jih, do Istanbului a pak snad až do Indie...

Po desáté dosnídáme a vyrážíme po červeném kříži (na ten nás dovedla místní babička) po cestě údolím. V 11:11:11 přicházíme pod nejprudší krpál, který končí asi v 1100 m.n.m. (Turnu Rosu má asi 300...) nad koncem bukového lesa - dále les smíšený.

Nad klečí dáme delší pauzu na oběd (rádi si odpočineme). Ke hřebenové cestě (červený pruh) se připojujeme ve výšce cca 1550 m, východně od Chica Pietrilor. Pokračujeme východně, cca 3-4 km na Tatarul (1890) a do sedla Saua la Apa Cumpanita (1807 - Byť to má v názvu, opravdový pramen tu nebyl. Vodu jsme brali z potůčku tekoucího po louce, kde se nedávno psály ovce...).

Táboříme asi po půl hodině, v částečném zavětří u skal. To je asi 17:35 hodin. Máme výšku cca 1939 m.n.m. (dle GPS i mapy).

Překonali jsme největší stoupání celého přechodu hřebene Fagaraše a takříkajíc máme už většinu námahy za sebou...

První ostrý den výpravy se vydařil; v T.Rosu jsme obdarovali místního dědu českým pivem (posledním). Bylo perfektní počasí - slunečno. Večer docela foukalo a teplota klesla na 7 stupňů (k ránu až 2 °C).

Hanýsek