7. den (vých. Făgăraş)
< 6.den> 8.den

Lac Urlea(2194)
 Vf. Leaota(2312)
 Curmătura Zârnei(1923)
 Vf. Zârnei(2223)
 Vf. Ludişoru(2302)
 Curmătura Vadului(2182)
 Vf. Lutele(2176)
 Vf. Comisul(1883)
 Vf. Lerescu(1690)

Bojím se, že mě každou chvílí přijde sežrat medvěd, takže dnes pouze stručně...

Celou noc strašně foukalo a náš stan se zdál každou chvíli buď uletět, anebo aspoň složit, čiliže jsme se s Hanýskem moc nevyspali. Ráno bylo (jak jinak) chladné a větrné. Po sbalení (trvalo zas o něco déle) se vydáváme šikmo svahem pod kopec, který má něco kolem 2454 m, ale jeho název si nepamatuji. Tato etapa se značně protáhla kvůli suti, sněhu a mé ranní „lenosti“. Na hřebeni konečně nacházíme signál a po výměně několika esemesek s ČR zjišťujeme k všeobecné nelibosti, že Břeťa musí být na koleji co nejdříve, nelépe už někdy před týdnem. Následující diskusi o tom, kdo s Břeťou do Prahy pojede, raději ani komentovat nebudu. Zbyli jsme já s Hanýskem. Báru s Šópou jsme poslali do první vesnice (nejdříve jsme je ovšem obrali o většinu jídla). Škoda.

Loučení se odehrálo v sedle Zârnei. My pokračujeme před sedlo Ludişoru dále na východ. Celkový ráz krajiny se rychle mění. Ostré skalní štíty vystřídaly travnaté kopečky. Docela ženeme - je to pořád po rovině, navíc (jak by řekl Hanny) po „dálnici“. Po několika hodinách se dostáváme na samý konec Făgăraşe a již značně unaveni klesáme na zalesněný kopeček s travnatými mýtinkami. Je zde připravené ohniště, dřeva je všude dost, nadmořská výška tuším 1730 m. První opravdový comfort camping s ohněm a vším.

Vedle stanu jsem položil dvě klády, jídlo jsme dali do dostatečné vzdálenosti od stanu a já ve světle dohasínajícího ohně z posledních větví přemýšlím, kolik exemplářů (a jak hladových) druhů Canis lupus, Ursus arctos a Lynx lynx tu v okolí je. Haúúúú.

Honza